• Český Jiřetín - Georgendorf - Slider - foto 7
  • Český Jiřetín - Georgendorf - Slider - foto 1
  • Český Jiřetín - Georgendorf - Slider - foto 2
  • Český Jiřetín - Georgendorf - Slider - foto 3
  • Český Jiřetín - Georgendorf - Slider - foto 4
  • Český Jiřetín - Georgendorf - Slider - foto 5
  • Český Jiřetín - Georgendorf - Slider - foto 6

Český Jiřetín - Georgendorf - Flájský plavební kanál - přechod na stránku

Český Jiřetín - Georgendorf - Moldavská dráha - 130 let - přechod na stránku

Český Jiřetín - Georgendorf - Domovský historický spolek - přechod na stránku

Plánované akce

 

Český Jiřetín - Georgendorf - památník oběteme I. světové války na Šumné - grafika

LITVÍNOV-ŠUMNÁ (naproti restauraci Skalní sklep). V sobotu 5. srpna 2017 od 17:15 hod. bude odhalena obnovená pamětní deska na památníku obětem I. světové války na Šumné.

Více informací a pozvánku naleznete zde .

Sledujte náš web a staňte se fanoušky naší facebookové stránky "Moldavská horská dráha - 140 let" a "Krušnohorské noviny - Erzgebirgs-Zeitung".

 

Krušnohorské noviny

 

 

Další číslo Krušnohorských novin vyšlo v květnu 2017.

Seznam distribučních míst najdete na stránce:
www.krusnohorske-noviny.cz

 

Obec a občané >> Zastupitelka obce švindlovala...

Zastupitelka obce švindlovala...

Zastupitelka obce švindlovala - v Českém Jiřetíně nebydlí. Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl stížnost na neplatnost tamních komunálních voleb, ale zneplatnil současně volbu zastupitelky Růženy Klubertové, protože měla trvalý pobyt v obci zapsaný jen formálně. Informovala o tom mluvčí Krajského soudu Irena Jeřábková. Komunální volby se 22. října 2011 v obci s 75 obyvateli konaly již potřetí.

První dvě hlasování sice byla platná, ale v sedmičlenném zastupitelstvu měla opozice tři mandáty, které stačilo složit a muselo se hlasovat znovu. Po posledním hlasování 22. října získala strana dosavadní starostky Věry Ličkové (SNK - Za obec krásnější) pět mandátů. Opoziční SNK pro rozvoj obce Český Jiřetín získalo dva zastupitele. Po volbách podala opozice stížnost, ve které konstatovalo, že vítězství Ličkové zajistili chataři, kteří se do obce přihlásili k trvalému pobytu.

Ve stížnosti opoziční zastupitelé žádali také zneplatnění zvolení Růženy Klubertové do zastupitelstva. Krajský soud jim v tomto bodě dal za pravdu. „Růžena Klubertová ve svém vyjádření výslovně uvedla, že v době voleb nežila a ani v současné době nežije na adrese svého formálního trvalého pobytu, nýbrž že fakticky žije v obci Horní Ves,” napsal krajský soud v odůvodnění svého rozhodnutí.

V zastupitelstvu tak po dnešním rozhodnutí soudu nahradí Klubertovou podle zákona o volbách náhradnice SNK - „Za obec krásnější” Věra Saganová. „V případě vyslovení neplatnosti volby kandidáta se osvědčení o zvolení vydává příslušnému kandidátovi z téže volební strany, za níž kandidoval neplatně zvolený kandidát,” vysvětlil soud v odůvodnění rozhodnutí.

Krajský soud řešil spory českojiřetínských zastupitelů už v květnu 2011 po prvním opakování voleb, tehdy konstatoval dílčí pochybení, ale prý příliš málo závažné na to, aby se hlasování muselo opakovat. Obec tehdy distribuovala společně s hlasovacími lístky i letáky propagující sdružení okolo starostky. Část zastupitelů proto využila zákona, který nařizuje vypsat nové hlasování, pokud klesne počet zastupitelů pod pět. To se stalo už po loňských podzimních volbách, kdy opozice své tři mandáty složila, a vše se opakovalo i letos v květnu.

Opozice tvrdí, že starostování Ličkové byla dříve ochotná tolerovat, ale ta toho hned využila a nechala si schválit uvolnění, čímž prý porušila dohodu. Uvolnění starosty znamená i v té nejmenší vísce plat okolo 25 tisíc korun, podle lídra opozice Františka Lipára (SNK pro rozvoj obce Český Jiřetín) tím obec přijde o drtivou většinu peněz, které má na provoz. „Bylo usnášeníschopné zastupitelstvo, které rozhodlo o uvolnění starostky. Víc to komentovat nechci,” řekla již dříve starostka Věra Ličková.

Zdroj: (ČTK / Deník Mostecka, 23.11.2011)

Počet registrovaných voličů v Českém Jiřetíně se v době mezi konáním opakovaných voleb zvyšoval, aniž by v horské pohraniční obci vznikly jakékoli nové bytové jednotky. Do obce se reálně nastěhovali 3 lidé, počet registrovaných voličů však stoupl o 11 lidí, což představuje 21% nárůst voličů. Tak už lze výsledky voleb ovlivnit.

Český Jiřetín - Georgendorf - Obec a občané - Zastupitelka obce švindlovala - v Českém Jiřetíně nebydlí. - dokument 1 Český Jiřetín - Georgendorf - Obec a občané - Zastupitelka obce švindlovala - v Českém Jiřetíně nebydlí. - dokument 1

Jakmile si starostka nechala schválit svou funkci jako uvolněnou s platem 27.293,- Kč a tím tak vyčerpala značnou část obecního rozpočtu, navrhla vzápětí ukončení provozu veřejného osvětlení v pracovní dny
(viz zápis ze zasedání zastupitelstva obce Český Jiřetín konaného dne 8. 6. 2011)

Český Jiřetín - Georgendorf - Obec a občané - Zastupitelka obce švindlovala - v Českém Jiřetíně nebydlí. - dokument 1

Aktuálně

24.1.2017 11:49

Zimní výlet 2017

Moldavská horská dráha - Podzimní jízda historickými motoráky 2016

24.4.2016 22:30

Expedice 30.04.2016

Český Jiřetín - Georgendorf - Moldavská horská dráha - První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou)

První expedice po trase lanovky Fláje – Moldava (vytýčení nové turistické trasy mezi moldavským nádražím a flájskou přehradou).

30.1.2016 20:08

OZNÁMENÍ O ZÁPISU ZMĚNY NÁZVU SPOLKU

Dne 28. 1. 2016 byl ve spolkovém rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem (v oddílu L, vložce číslo 7718) zapsán nový název spolku, daný stanovami ČJS platnými od 1. 1. 2016. Původní název spolku: "Českojiřetínský spolek – Sdružení pro rozvoj obce Český Jiřetín"; v německé verzi: "Georgendorfer Verein – Verein zur Förderung der Gemeinde Český Jiřetín (Georgendorf)" se mění na: "Českojiřetínský spolek – spolek pro oživení Krušnohoří"; v německé verzi na: "Georgendorfer Verein – Verein zur Belebung der Erzgebirgsregion". Upuštění od původního přídomku „Sdružení pro rozvoj obce Český Jiřetín” je dáno skutečností, že členská základna Českojiřetínského spolku a jeho aktivity výrazně překročily původní územní působnost vymezenou obcí Český Jiřetín a bývalou obcí Fláje. IČO spolku (22885536) a sídlo zůstávají beze změny. Českojiřetínský polek dále oznamuje otevření pracoviště na adrese "Zámek Valdštejnů, Mostecká 1, 436 01 Litvínov | e-mail: litvinov@krusnohori.cz".

Český jiřetín - Georgendorf - Facebook - přechod na stránku

Český jiřetín - Georgendorf - Novinky - přechod na stránku s RSS kanálem novinek Český jiřetín - Georgendorf - Kontakty - přechod na stránku s kontaktním formulářem